10 trendů ovlivňující byznys a podnikání podle Rogera J. Hamiltona

Roger J. Hamilton představil začátkem září na konferenci Fast Forward Your Business v Londýně 10 trendů ovlivňující byznys a podnikání. Inspirujte se od zakladatele Institutu podnikatelů a autora testu Dynamiky Talentu na flow a spolupráci. A protože jsme na konferenci byli, přinášíme vám přehled trendů i odkazy a tipy na další zajímavé články týkající se technologií a inovací. 

Trend no. 1: The New Alchemist

ctqwc8ovyaq61is

Konference byla zaměřená převážně na začínající podnikatele. Roger J. Hamilton říká, že „dnes se může každý stát podnikatelem víc než kdy jindy“. Dnešní doba je plná příležitostí, s minimem bariér a s nekonečno možností propojovat věci a lidi bez geografických bariér.

img_0992

thumb_img_0271_1024

thumb_img_0264_1024

Trend no. 2: Me 3.0

Nepřestávejte se zlepšovat a učte se nové techniky, jak vylepšit, co děláte.

ctq8boouaaagzb2

thumb_img_0280_1024

 

Trend no. 3: From action to attraction

ctrbs9mviaaqm2n

Technologie jsou každodenní součástí naší reality. Mohou váš byznys akcelerovat, ale základem vždy musí být zákazníci a jejich potřeby. Roger k tomu říká: „Byznys nezačíná produktem, ale zákazníkem a jeho potřebami.“ Doba umělé inteligence už není jen sci-fi z románů. Zároveň stojíme před novými otázkami lidskosti a etiky.

img_1003Co o umělé inteligenci říkají kapacity jako Bill Gates, Elon Musk nebo Stephen Hawkings? Článek na na magazínu Quartz o těchto otázkách polemizuje.

ctq9adfuaaakmvy

Trend no. 4: World in your hands

Soustřeďte se na své talenty a pak outsourcujte nebo zautomatizujte zbytek. Není možné být dokonalý ve všem. Najděte v sobě své přirozené talenty a znovuobjevte své flow.

ctr8mt9vyaivqns ctr8mt-uiaamxeb

Trend no. 5: World 3.0

Masivní rozšíření internetu (pokrytí, počet uživatelů, rychlost) + 360° video + virtuální realita + dostupnost 3D tisku. Svět se prostě mění a než se změně bránit, je pro nás lepší na tuto vlnu naskočit a nezaspat dobu.

ctsb9o9usaal-q2 ctsb-n4uiamau0s

Jak se mění doba, ilustrujte i masivní nárust uživatelů internetu:

ctr9fpdvuaqs81b

Nová definice sportu. Toto video je dalším příkladem, že změna se týká všech oblastí našeho života:

Change Maker Session

Diskuze podnikatelů nad trendy dnešní doby. Roger J. Hamilton na pódiu se Simonem Zutshi (Crowd Property), Radkou Dohnalovou (ATAIRU), Peterem Boolkahem (Fluid Business Coaching) a Kyronem Gossem (Property Investor and Entrepreneur).

Trend no. 6: Horsmen of the Apocalypse

csebch0xeaal2ek-jpg-large

Umělá inteligence, robotika, drony, auta bez řidiče, Internet věcí… Příkladem posunu vnímání je představení nového modelu Tesly nebo Muskovy plány osídlení Marsu. Změny se dějí teď.

Trend no. 7: The Data Mine

Jsme na pokraji informační revoluce. Je zásadnější než ta průmyslová, říká maďarský vizionář Gábor Bojár, zakladatel společnosti Graphisoft, jejíž program ArchiCAD zná většina architektů na světě. Přečtě si zajímavý článek v Hospodářských novinách.

ctwnqnhvyaes1-0 

thumb_img_0398_1024

Trend no. 8: You 3.0

Skoro by se chtělo říct, že nemůžeme umřít, protože žijeme déle, umíme zabránit většině nemocí, transplantace orgánů již nejsou výjimkou, technologie je úzce provázaná s naším biorytmem. Samozřejmě jsme stále smrtelní a zranitelní. Posun v medicíně je bezpochyby zásadní. Jen samotná zpráva o možnosti 3D tisku orgánů je svým způsobem revoluční.

ctwv_yivuaenc9w-jpg-large

thumb_img_0394_1024

Trend no. 9: Falling Walls

Roger se účastníků konference ptá:

ctxndsguaaanaak

Nic z toho, co se děje není samozřejmost, a ke každému pokroku je potřeba přistupovat nejen s nadšením, ale i pokorou a ne jen se nesmyslně hnát za novým, ale navazovat na to, co již máme, co jsme vybudovali nejen my, ale také generace před námi.

thumb_img_0400_1024

Trend no. 10: World Wide Wealth

ctxtpteueaa7k9b 

Humanity is taking its final examination. We have come to an extraordinary moment whe it doesn’t have to be you or me. There is enough for all. We need not operate competitively any longer. If we succeed, it will be because of youth, truth and love.“ Buckminster Fuller

csfuzsmwcaa2g0z

V závěru Roger představil 12 oblastí lidské činnosti, v kterých lidé mohou investovat a přispět tak k plnění rozvojových cílů tisíciletí.

Datum konani 16.10.2016

Anežka Adamíková

  ATAIRU news

  Poznejte filozofii ATAIRU

  Jak formujeme leadery?

  Další články z blogu

  Děkujeme Vám
  Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

  Šiřte naši filozofii dále