Radka Dohnalová
Článek
Marie Claire

RADKA DOHNALOVÁ PRO MARIE CLAIRE: 5 věcí, na které se zaměřuji v této době

 

Na koronavirovou situaci se můžeme dívat z různých úhlů – pro někoho je sklenice poloprázdná, jiní vidí v nastávajících změnách příležitost posunout sebe sama nebo svou firmu k úplně jinému fungování nebo inovacím. Vždy jsme to ale my, kdo si volí, jak bude na danou situaci reagovat. Nám v ATAIRU se líbí tento citát:

Když fouká vítr změn, někdo staví skrýše, a jiní větrné mlýny.

čínské přísloví 

A proto bych s vámi chtěla sdílet 5 věcí, kterými se aktuálně zabývám:

 

 1. Soustřeďte se na sebe:

  Klíčem k přežití koronaviru je zdravá imunita, proto bychom se o sebe měli starat víc než kdy předtím. To znamená umět si zorganizovat čas a vybalancovat práci, péči o rodinu, ale také o sebe. Dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu, zdravé jídlo nebo posilování své odolnosti proti stresu – třeba meditací – nám pomáhají udržet si si nejen fyzické zdraví, ale také psychickou pohodu, kterou budeme právě pro tato důležitá rozhodnutí potřebovat.

  Já osobně si kromě sportu dopřávám i dostatek spánku, což se v mém životě se třemi dětmi ukázalo být jako naprosto kritické, nehledě na to, že tím také posiluji svou imunitu. Posledních několik měsíců chodím pravidelně spávat mezi 9. a 10. hodinou.

  Jak využíváte svůj čas na péči o své psychické i fyzické zdraví vy?

 2. Věnujte se nejbližším:

  Aktuální situace přímo vybízí k trávení skutečně kvalitního času se svou rodinou a dětmi. A tím nemyslím jen společné učení, ale také hraní her, hlubší konverzace a naslouchání, kreativní tvoření a samozřejmě outdoorové sportovní aktivity.

  Já aktuálně trávím čas na horách a svůj den jsem si rozdělila na Me-time, který pro mě začíná už v 5:45 ráno, kdy vyrážím na skialpy a kdy mám prostor přemýšlet, naplánovat si den a vyčistit si hlavu, dopoledne trávím s dětmi učením, odpoledne pak prací a komunikací s kolegy a večer se jako rodina věnujeme nějaké společné aktivitě. A pak většinou vyčerpaně, ale šťastně usínám. 🙂

  Jak se nyní propojujete s lidmi, na kterých vám záleží, vy?

 3. Přesuňte se do digitálu:

  COVID-19 výrazně urychluje přesun jednotlivců i celých organizaci do online prostředí. My v ATAIRU se v tom sami chceme posunout. To, o čem teď konkrétně přemýšlím, je kompletní přenos jednotlivých témat a workshopů, ale i celých programů do virtuálního prostředí se zachováním osobního přístupu. Nebo v dubnu chystáme několikadílný cyklus otevřených bezplatných online Masterclasses. Budeme v nich propojovat naši expertizu v leadershipu a současně chceme nabídnout perspektivu budoucnosti v postkoronové době lídrům v byznysu.

  Jak přemýšlíte o přesunu produktů nebo služeb do digitálního prostředí vy?

 4. Přenastavte svůj business:

  Koronavirová krize se dotkne beze zbytku nás všech, pro některé to už teď znamená obrovské ztráty, ale pro jiné jedinečnou příležitost. Vždyť firmy jako Amazon nebo Uber se zrodily právě z krize v předchozích obdobích.

  Já si v této době pravidelně vyhrazuji čas na přemýšlení o budoucnosti ATAIRU a možnostech disruptivních inovací právě v rámci našeho vzdělávacího byznysu.

  Přemýšlíte nad tím, jak se nezaseknout ve starém světě a využít této příležitosti k dramatickému posunu nebo pozitivní disrupci toho, co a jak děláte?

 5. Vytvořte nový byznys na pomoc proti koronaviru a jeho dopadům:

  Já osobně mám moc ráda ještě jeden citát: The world’s biggest problems are the world’s biggest business opportunities. Neznamená to zneužít krizové situace, ale vytvořit něco, co reálně pomůže a bude užitečné celému světu v této době.

  Jak můžete pomoct i vy?

 

Děkujeme Vám
Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

Šiřte naši filozofii dále