video
TEDx
budoucnost vzdělávání

Chystáme nové programy zaměřené na děti, studenty a mladé lidi

Proč a jak můžeme rozpoznat a rozvíjet talenty a vášně našich dětí? Posledních 5 let pracujeme v ATAIRU s lídry po celém světě a pomaháme jim mimo jiné objevovat jejich talenty a vášně. V tomto procesu se často vracíme do dětství.

Zakladatelka a CEO ATAIRU Radka Dohnalová má sama 3 děti a na letním TEDxPrague, které se věnovalo tématu vzdělávání, říká: „Jejich talenty mě někdy doslova bijí do očí. Navíc věřím, že využívání našich talentů a vášní vede k tomu, abychom byli v životě šťastnější a úspěšnější a zároveň je to něco, co nás odliší od technologií a hraje kritickou roli v budoucnosti vzdělávaní.“

Také proto jsme se rozhodli poslední rok investovat do výzkumu, jak talenty a vášně u dětí a mladých lidí rozvíjet. A letos v dubnu plánujeme první programy! Informace budeme sdílet na našem webu, Facebooku, LinkedInu nebo přes newsletter. Zatím se podívejte na video z letní konference TEDxPrague, která se věnovala vzdělávání:

V kontextu výchovy a vzdělávání našich dětí je těžké předvídat dovednosti, které budou v budoucnu potřebovat. Proto je potřeba soustředit se na to, co zůstává lidstvu a člověku po staletí neměnné. Je to přirozený talent – dispozice, se kterou se rodíme a kterou je potřeba rozvíjet, a naše vášně – tedy to, co nás baví. Klíčová je práce nejen s dětmi, ale hlavně s rodiči samotnými. Je důležité, aby právě oni měli osvojenou schopnost talent a vášně svého dítěte vypozorovat a aktivně rozvíjet. Jak se takový talent a vášně u dětí projevují? Jak to vypadá, když je rodič k dítěti a jeho talentu opravdu vnímavý? A jak to rodiče mohou zvládat při zahlcení každodenními povinnostmi?

Děkujeme Vám
Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

Šiřte naši filozofii dále