vítěz
Učitel naživo
muži
stipendium

Kdo jsou stipendisté programu autentického leadershipu pro muže?

V květnu odstartoval 4. ročník 10měsíčního programu autentického leadershipu pro muže a poprvé jsme se rozhodli na účast v programu udělit stipendium. Plným a polovičním stipendiem jsme se rozhodli podpořit 5 talentovaných mužů a pomoci jim tak k jejich vlastnímu růstu, rozvoji organizace, nebo firmy, kterou založili, nebo ve které působí.

Letošní stipendisté

Stipendium v plné výši vyhrál Martin Kozel, spoluředitel vzdělávacího programu Učitel naživo. Poloviční stipendium jsme se rozhodli udělit Tomáši Fridrichovi (ADison), Ondřeji Velebnému (Kontrolka), Jendovi Perlovi (Dataweps a Strana zelených) a Honzovi Kotkovi (Brain Innovation).

Zmínění výherci jsou našimi vůbec prvními stipendisty z programu autentického leadershipu pro muže. Doposud jsme totiž stipendia udělovali pouze talentovaným ženám. V minulosti jsme podpořili Kateřinu Vackovou, zakladatelku neziskové organizace Loono, Pavlínu Louženskou, která založila #HolkyzMarketingu. Současnou stipendistkou v programu pro ženy je Marie Salomonová, zakladatelka neziskové organizace Nevypusť duši.

Pomáhá vzdělávat, vyvíjí projekty, šíří osvětu

Martin Kozel působí v oblasti vzdělávání a prevence rizikového chování ve školní třídě. Mezi lety 2011–2014 byl ředitelem o. s. Jules a Jim. Od roku 2013 působí také v Nadaci Depositum Bonum, kde vyvíjí a realizuje projekty na podporu učitelů – Elixír do Škol, vznik a podpora o. p. s. H-mat, Učitel naživo. Jeho současný projekt Učitel naživo je jednoletý nebo dvouletý výcvik (tzv. pedagogické minimum) podporující nové budoucí učitele, kteří sice získali titul Mgr./Ing. pedagogického i nepedagogického směru ve svém oboru, ale chybí jim potřebné učitelské vzdělání nebo kompetence stát se učitelem.

Děkujeme Vám
Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

Šiřte naši filozofii dále