nevypusť duši
vyhlášení
ženy
marie salomonova
stipendium

Seznamte se s vítězkami letošních stipendií programu autentického leadershipu pro ženy

V březnu letošního roku odstartoval 6. ročník 10měsíčního programu autentického leadershipu pro talentované ženy Odyssey Leadership. V rámci tohoto programu jsme se rozhodli podpořit plným a polovičním stipendiem talentované ženy a napomoci jim tak k jejich vlastnímu růstu, rozvoji organizace, nebo firmy, kterou založily, nebo ve které působí. Byly tak uděleny 4 stipendia v celkové hodnotě 166.375 Kč.

Letošní stipendistky

Stipendium v plné výši vyhrála Marie Salomonová, autorka projektu a zakladatelka neziskové organizace Nevypusť duši. Poloviční stipendium jsme se rozhodli udělit Marcele Tučníkové (AMI Communication), Aleně Oswaldové (Nestlé) a Alžbětě Fridrichové (ADison).

Navazujeme tak na minulý ročník, kdy jsme stipendiem podpořili Kateřinu Vackovou, zakladatelku neziskové organizace Loono, která pomáhá lidem uvědomit si roli zdraví ve svém životě. Stojí například za projekty prevence zdraví #prsakoule nebo #žiješsrdcem. K programu říká: „Ostatní ženy mi vždy dokázaly nastavit zrcadlo a tím si i rychleji nahlas odpovědět na otázky, na které už vnitřně dávno znám odpověď. Věřím, že nejsem sama, kdo řekne, že leadership je nejtěžší a také nejvíce naplňující věcí, kterou kdy v životě dělal. Každá z nás se nacházela v různém stádiu svého osobního i profesního života. Některé z nás už firmu postavily, či jsou vysoce postavenými manažerkami v korporacích, jiné své projekty zrovna škálují a jiné jsou na úplném začátku. Setkávání s nimi proto pro mě bylo důležitá a obohacující, zejména, když se s Loono chystáme růst do zahraničí. Leadeři v programu si svými zkušenostmi mohou ulehčovat cestu navzájem, a to nejen v průběhu programu, ale i po jeho skončení.“

Druhou stipendistkou byla Pavlína Louženská pohybující se ve světě startupů, inovací a módy a která aktuálně působí v 2fresh.

Šíří fakta, boří mýty, vzdělává

Marie Salomonová absolvovala neurovědu na britské University of Nottingham a nyní žije v Praze. V roce 2015 založila projekt na osvětu o duševním zdraví. Inspirovalo ji především psychicky náročné studium v Anglii, kde je navíc o této problematice mnohem větší informovanost. Její vizí bylo šířit nabyté zkušenosti a získané informace i v naší zemi. V České republice se její sen proměnil ve skutečnost. Nevypusť duši pořádá informační workshopy pro středoškoláky v Česku i na Slovensku, natáčí videa, spolupracuje s Národním ústavem duševního zdraví s organizacemi jako Green Doors, Práh či Anabell.

Stipendium pro program autentického leadershipu pro muže

Spouštíme také žádosti o stipendium na účast v programu autentického leadershipu pro muže. Program začíná 23. května 2018 a detaily žádosti o stipendium jsme zveřejnili ZDE.

Děkujeme Vám
Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

Šiřte naši filozofii dále