Petr Beneš

External Partner

Petr v bodech
  • Působil přes 20 let v bankovnictví.
  • Spoluzaložil 6D, která pomáhá firmám i jednotlivcům adaptovat se na technologické a společenské změny.
  • Celou svou kariéru se Petr pohybuje na rozhraní technologií a byznysu.
  • Působí jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21.

Petr Beneš působil přes 20 let v bankovnictví. Kromě České republiky pracoval v Polsku, USA a Thajsku, kde otevíral banku na zelené louce. Posledních 10 let pracoval jako CIO ve dvou českých bankách – v GE Money (Moneta) a v České spořitelně. Má osobní zkušenost s převodem velké firmy do prostředí veřejného cloudu.

V roce 2016 spoluzaložil 6D, která pomáhá firmám i jednotlivcům adaptovat se na technologické a společenské změny. Věnuje se dopadům digitalizace nejen na svět byznysu a  sociální prostředí, ale i tomu, jak současná civilizační revoluce proměňuje naše indivuální zvyky a hodnoty. 

Petr se věnuje vlivu firemní kultury na efektivní fungování týmů a propojování světa korporací a startupů. Působí jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáhá uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem.

Celou svou kariéru se Petr pohybuje na rozhraní technologií a byznysu. Poslední roky jako CIO, ale také jako umožňovač, měnič prostředí, kouč a propojovač lidí. “Zjednodušování je moje mantra,… jsem extrovert, věřím, že míň je víc a věřím v tady a teď. Rád se udržuji ve střehu mimo komfortní zónu, protože si uvědomuji, že za zánikem většiny civilizací v historii stál nadměrný blahobyt …” říká Petr Beneš.

Poznejte filozofii ATAIRU

Věříme, že když leadeři prohloubí svou vnitřní motivaci, odbourají limitující postoje a předají tuto zkušenost dále, budou jejich týmy do budoucna udržitelné.

Jak formujeme leadery?

Děkujeme Vám
Udělali jste významný krok k tomu stát se autentickým leaderem. V nejbližší době se Vám ozveme.

Šiřte naši filozofii dále