První živě vysílaný seriál, který vás vybaví pro rok 2023

S nástupem podzimu očekáváme příchod „dokonalé bouře“. Řada jevů, které nás dokážou potrápit i samostatně, se postupně propojuje do nebezpečného koktejlu zpomalující ekonomiky a blížící se recese, těžké geopolitické situace nebo nové vlny covidu.

Abychom dokázali úspěšně proplout náročným obdobím, potřebujeme být inovativnější, posilovat svoji adaptivitu, a udržet energii a motivaci svou i našich kolegů. Problém ale je, že v současnosti je 52 % lidí vyhořelých, 76 % se cítí přetížených a každý čtvrtý zaměstnanec přemýšlí o odchodu. Dá se vůbec v takovém stavu dokonalé bouři čelit?

Pomoct mohou tři rozhodující kompetence, které vám v našem třídílném seriálu představí Radka Dohnalová a Petr Havlíček spolu se svými hosty - výraznými osobnostmi českého businessu. Ukážou vám, jak komunikovat o strategii a směřování firmy s jasností, jaké chyby dělají organizace na cestě k psychologickému bezpečí a jak úspěšně zavádět empowerment. 

Vydejte se s námi na interaktivní cestu, která vám pomůže v roce 2023 uspět.

„Šéfové českých firem za extrémní riziko považují nedostatek lidí.“ PwC

„Potřeba rychlosti nebyla nikdy větší.“ McKinsey & Company

„Zaměstnanci dávají výpovědi v rekordním počtu a jako hlavní důvod uvádějí nedostatečné napojení na organizaci.“ McKinsey & Company

Co je ATAIRU LEADERSHIP TV


Třídílný seriál, ve kterém jednoduchou formou probereme ty nejčastější problémy, které brzdí rozvoj i vaší firmy.

Dozvíte se, jak problémy efektivně řešit a udržitelně budovat prostředí, ve kterém budou vaši zaměstnanci motivovaní a daleko produktivnější.

Všechny devadesátiminutové díly budou vysílány živě. Technologie umožní každému z vás, aby se aktivně zapojil a budete se moci zeptat na to, co vás zajímá. Získáte také unikátní informace o tom, jak si v rámci trhu stojí vaše firma.

ATAIRU LEADERSHIP TV uvádí seriál pro firmy a jednotlivce,
která vás vybaví rozhodujícími dovednostmi pro rok 2023

Epizoda 1: Příliš mnoho zajíců: plíživá smrt
#Jasnost #Prioritizace #NotToDo
14. 10. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Lidé jsou zahlcení, dělají příliš mnoho věcí najednou, na nic nemají čas. To vede k vyčerpání a demotivaci.

Organizace často nemají jasně a srozumitelně definované svoje strategické směřování. A pokud už nějaký strategický dokument mají, nevěnují dostatečný důraz jeho kaskádě do jednotlivých oddělení a týmů, a nevzniká dostatečný prostor pro interpretaci. Schválně: kolik lidí ve vaší organizaci umí přesně říct, jak konkrétně se svou prací podílí na celkové strategii firmy a jak velká část jejich každodenních činností strategii přímo podporuje? A i když je celková strategie firmy přeložená do týmových strategií, umí díky ní lidé důsledně prioritizovat a soustředit se jen na to, co je opravdu důležité?

Epizoda 2: Z Toxi na „ToChci“ prostředí
#PsychologickéBezpečí #ZpětnáVazba #NebátSeChyb
4. 11. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Lidé nemají dostatečnou odvahu zkoušet nové věci a přitom dělat chyby

Na cestě ke zdravému prostředí psychologického bezpečí stojí řada překážek. Už samotný pojem “Psychologické bezpečí” zní trochu neuchopitelně, a tak je pro organizace těžké rozpoznat, jak velký problém mají vlastně před sebou a z kterého konce ho začít rozplétat. Prostředí s nízkou mírou psychologického bezpečí se navíc chová trochu jako černá díra - lidé se bojí ozvat, a tak vlastně k ostatním ani neproniknou signály, že je něco špatně. A přitom právě díky silnému pocitu psychologického bezpečí se může naplno rozehrát názorová diverzita, kdy se nikdo nebojí vyslovit svůj názor, adresovat nepříjemné věci, a nebo se pustit do experimentu s vědomím, že případné chyby se nevrátí jako bumerang. 

Epizoda 3: Když lídři sami nestačí…
#Empowerment #StopAlibismu #Odpovědnost
2. 12. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Rozhodování z jednoho centrálního místa nemusí nutně držet krok s návalem změn. Leadeři ale často nejsou připravení zodpovědnost za rozhodování předat, a jejich lidé naopak přijmout.

Empowerment, neboli zplnomocňování. V současnosti - minimálně podle hodnocení více než 100 oslovených firem -  Achillova pata v adaptivitě firem. A zároveň kvalita, která bude hrát klíčovou roli v budoucnosti. Jak je to ale: Zodpovědnost se uděluje, nebo bere? Anebo se děje obojí současně? A platí shodná pravidla v operativní části businessu stejně jako v té inovativní? Empowermentu brání fakt, že lídři nejsou vždy připravení “pustit” odpovědnost dolů do nižších úrovní organizace. A zároveň ne vždy jsou jejich lidé připravení odpovědnost přijmout. Typickým projevem takové nepřipravenosti je pak alibistická kultura se spoustou pozvánek na mítinky, s neúměrným množstvím lidí v kopii mailů a s rostoucí neochotou rozhodovat samostatně.

Získáte navíc

Workbook s praktickými kroky, který vám pomůže aplikovat všechny postupy ve vaší firmě

Data o tom, jak si stojí vaše firma oproti jiným z branže

Rozšířené rozhovory s hosty

Řekli o nás

„Přijde mi, že jste tímto formátem perfektně trefili dobu. Líbí se mi, že přinášíte aktuální témata a oceňuji, jak to děláte. Nejste jen lektoři, ale proměňujete se ve vypravěče, kteří zapojují posluchače do příběhu a berou ho s sebou na cestu. Neříkáte věci, které jsou zřejmé, ale raději nabízíte neintuitivní názory a pohledy na věc. A tím zásadně disruptujete naše standardní myšlenkové postupy.“

Grant Liversage
Managing Director Plzeňský Prazdroj

„Na spolupráci s ATAIRU si cením několika věcí: všichni klíčoví lektoři pocházejí z businessu, a díky téhle unikátní kombinaci vlastní špičkové praxe s teorií dokážou výborně porozumět specifickému kontextu naší firmy, a připravit školení, které má pro nás vysokou relevanci. Zároveň oceňuji důraz, který ATAIRU klade na efektivitu a praktičnost - nezahlcuje účastníky zbytečným množstvím detailů, na které si stejně po chvíli už nikdo nevzpomene, ale soustředí se na několik klíčových sdělení a na to, jak přetavit poznatky z workshopů do praxe. A v neposlední řadě je pro mě důležité, že lidé z ATAIRU nezaspali v minulosti, ale využívají nejnovější interaktivní metody a nástroje, díky kterým dosahujeme ve virtuálním prostředí podobných výsledků jako během spolupráce v reálném světě.“

Martin Vohánka
CEO EUROWAG

„ATAIRU pro nás spoluvytvořilo program na míru pro manažery, který nám měl pomoci zvládnout přechod na remote pracovní prostředí a s implementací naší douhodobé strategie. Celý proces přípravy programu a výběr klíčových témat, s kterými ATAIRU přišlo, nás utvrdil v tom, že jsme si vybrali profesionály a odborníky. Vzhledem k jeho důležitosti jej také absolvovalo vedení firmy. Důležité a jedinečné pro nás bylo i to, že v rámci celého programu ATAIRU přicházelo s insighty a postřehy z témat, která s našimi zaměstnanci diskutovali, díky čemuž jsme získali další cenné informace.“

Petr Dvořák
CEO Vodafone

Vybrané firmy, které už se do ATAIRU LEADERSHIP TV přidaly

Do ATAIRU LEADERSHIP TV potvrdily účast desítky firem. Přidejte se k nim a získejte jedinečný obsah a data.

Rád/a bych se dozvěděl/a více

Potřebujete další informace? Nevíte, jestli je ATAIRU LEADERSHIP TV vhodná i pro vás a vaši firmu?
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte Jitku

Jitka Houzarová
Coordinator
+420 732 932 613
jitka.houzarova@atairu.com