Petr
Havlíček

Partner, Strategy & Portfolio


Petr je přesvědčený, že naše adaptivita, naše schopnost učit se nové věci, vychází z jedné základní složky, která se v čase příliš nemění: z naší vnitřní motivace. Díky ní (a ne díky vnější stimulaci) dokážeme během našich aktivit současně energii vydávat a přijímat, asi jako když nejlepší trumpetisté umějí foukat a ve stejné chvíli nadechovat nosem. Vznikají tak dlouhé, plné tóny, dlouhodobé vnitřní naplnění.  Petr tak pomáhá jednotlivcům, týmům i celým organizacím objevovat vnitřní motivaci a stavět business s ohledem na dlouhodobý smysl a udržitelnost. Zaměřuje se přitom na dvě klíčové oblasti -  definici firemní strategie a hodnot, a s tím spojenou interní komunikaci.


Zkušenosti

V uplynulých 12 letech zastával Petr řadu pozic v top managementu mezinárodních společností Imperial Tobacco, Heineken a Mast Jaegermeister (bývalé Rémy Cointreau). Během svého působení vedl mezinárodní, různorodé týmy v oblastech marketingu, komunikace a firemní strategie. Za tu dobu vybudoval, rozvíjel a vedl více než deset různých národních a mezinárodních týmů na třech kontinentech. 


Osobní život

Je zapáleným zimním plavcem. Pobyt v ledové vodě bere jako důkaz, že fyzické pocity jsou především stavem mysli.

Zajímá se o všechny aspekty komunikace: strategii, efektivitu a vliv, nedorozumění, kritické situace. Komunikujeme spolu už tisíce let, a přesto děláme pořád ty samé základní chyby.

Co mě na práci v ATAIRU baví

"Fascinuje mě exponencialita, kterou přinesl online, a to, jak se exponencialita otiskla do růstu naší firmy a do produktů, které vyvíjíme a postupně uvádíme na trh. Těším se na dobu za pět let. Co všechno už budeme všichni v online prostředí umět, a jak nám to přijde přirozené."