Radka Dohnalová

Founder & CEO


Radka je podnikatelka, která věří, že schopnost učit se, odnaučovat se nebo se znovu učit je v dnešním světě nejdůležitější, a jejím cílem je zpřístupnit vzdělávání v oblasti leadershipu.

Je zakladatelkou a CEO ATAIRU, mezinárodní společnosti zaměřené na rozvoj leadershipu, jejíž ambicí je vytvořit do roku 2027 1 milion lídrů. Radčina síla spočívá v budování rychle rostoucí EduTech společnosti díky zaměření na obsah pro future-ready leadership, mezinárodní tým a inovace a technologie.

Za posledních deset let rostlo ATAIRU o více než 30 % ročně a stalo se jednou z 10 nejlepších společností pro rozvoj leadershipu v Evropě & nejinovativnějších v České republice.

Radka je také spoluautorkou řady mezinárodně uznávaných rozvojových programů, například Authentic & Adaptive Leadership nebo Disruptive Leadership Inside Out. Aktivně se také podílela na debatách o budoucnosti leadershipu, včetně konference Abundance 360 Petera Diamandise a TEDxEducation. Často se objevuje v médiích, jako je Forbes.

V posledních několika letech se Radka zaměřuje na budování technologického ekosystému mezinárodních produktů pro rozvoj leadershipu - ATAIRU LEADERSHIP TV, ATAIRU Lab a ATAIRU Strategy. ATAIRU LEADERSHIP TV měla v prvním roce své existence více než 100 společností s více než 80 % sledovaností, 85 % mírou spokojenosti a více než 35 000 shromážděných datových bodů a srovnávacích ukazatelů.

V současné době ATAIRU investuje do vývoje vlastních technologií a experimentuje s nejnovějšími technologickými inovacemi. 


Zkušenosti

Před založením společnosti ATAIRU zastávala různé pozice v oblasti podnikání na mezinárodní úrovni, včetně McKinsey & Company a Světového potravinového programu OSN. V rámci programu MBA na Harvard Business School byla spoluautorkou knihy The Authentic and Integrated Leadership Model.


Osobní život

Radka žije s manželem a čtyřmi dětmi střídavě v Praze a ve Špindlerově Mlýně. Zajímá se o autismus (jeden z jejích synů má poruchu autistického spektra) a mezi její vášně patří hlavně zimní sporty všechno druhu, ale třeba i otužování v ledové vodě

Co mě na práci v ATAIRU baví 

,,ATAIRU je pro mě ztělesněním mého pohledu na svět. Je to práce, která mě baví a naplňuje. A zároveň hra, která má pozitivní dopad a přináší výsledky. Celou tu cestu si užívám, protože po ní kráčím s lidmi, a to jak s klienty, tak týmem, kteří jsou také mými přáteli."