Radka Dohnalová

Founder & CEO


Radka Dohnalová je podnikatelka, která věří, že schopnost učit se, odnaučovat se nebo se znovu učit je v dnešním světě nejdůležitější, a jejím cílem je zpřístupnit vzdělávání v oblasti leadershipu.

Je zakladatelkou a CEO ATAIRU, mezinárodní společnosti zaměřené na rozvoj leadershipu, jejíž ambicí je pozitivně ovlivnit 1 milion lidí. Radčina síla spočívá v budování rychle rostoucí EduTech společnosti díky zaměření na obsah pro future-ready leadership, inovace a technologie.

Za posledních deset let rostlo ATAIRU o více než 30 % ročně a stalo se jednou z 10 nejlepších společností pro rozvoj leadershipu v Evropě & nejinovativnějších v České republice.

Radka Dohnalová je také spoluautorkou řady mezinárodně uznávaných rozvojových programů.  Zaměřuji se na projekty v oblasti  transformace a strategického  a změnového leadershipu. Pracuje především s generálními řediteli a členy top managementu jako kouč, mentor a facilitátor v České republice i na mezinárodní úrovni.

Podílí se na debatách o budoucnosti leadershipu a často se objevuje v médiích, jako je například Forbes.

V posledních několika letech se zaměřuje na budování technologického ekosystému mezinárodních produktů pro rozvoj leadershipu - ATAIRU LEADERSHIP TV, ATAIRU Lab a STRATAIRU. Do ATAIRU LEADERSHIP TV se během prvních dvou let zapojilo více než 100 společností s více než 80% sledovaností, 85 % mírou spokojenosti a shromážděnými 50 000 datovými body a srovnávacími ukazateli.

V současné době se soustředí na rozvoj STRATAIRU, unikátního přístupu zaměřeného na definici, komunikaci a operacionalizaci strategie (již nyní ji využívá více než 50 společností v ČR).


Zkušenosti

Před založením společnosti ATAIRU zastávala různé pozice v mezinárodním obchodě, včetně McKinsey & Company a Světového potravinového programu OSN. V rámci programu MBA na Harvard Business School byla spoluautorkou knihy The Authentic and Integrated Leadership Model.


Osobní život

Radka žije s manželem a čtyřmi dětmi střídavě v Praze a ve Špindlerově Mlýně. Zajímá se o autismus (jeden z jejích synů má poruchu autistického spektra) a mezi její vášně patří hlavně zimní sporty všechno druhu, ale třeba i otužování v ledové vodě

Co mě na práci v ATAIRU baví 

,,ATAIRU je pro mě ztělesněním mého pohledu na svět. Je to práce, která mě baví a naplňuje. A zároveň hra, která má pozitivní dopad a přináší výsledky. Celou tu cestu si užívám, protože po ní kráčím s lidmi, a to jak s klienty, tak týmem, kteří jsou také mými přáteli."