Aleš
Klemperer

Senior Consultant, Trainer, Facilitator


Věřím, že umění jasné komunikace je v dnešním komplexním světě klíčem k úspěchu. Pomáhám lidem i firmám objevovat sílu komunikace, která má dopad a vede k úspěšným výsledkům.

Jako seniorní konzultant v ATAIRU vedu a spoluvytvářím programy rozvoje všech úrovní dovedností lídrů ve firmách od start-up českých společností typu VAFO (BRIT) až po globální korporace jako ASAHI, Microsoft nebo Škoda Auto.

Leadership je komunikace a komunikace je v mém vidění světa hnací silou, která umožňuje jednoduše a srozumitelně artikulovat a směrovat naše poslání, záměry i podnikatelské strategie.


Zkušenosti

Svoji předchozí kariéru jsem strávil v prostředí komunikačních a marketingových agentur. Jsem spoluzakladatelem agentury Rust, Klemperer a zároveň bývalým spolumajitelem společnosti Boomerang Communication.
V obou firmách jsem se věnoval definování a implementaci komunikačních strategií pro významné firmy a značky na česko-slovenském i evropském trhu (ASAHI/Radegast, ČSOB/Era, Česká spořitelna/Flexi, Moser, Vodafone, Emirates). Potvrzením hodnoty mé práce a práce týmů, které jsem vedl, jsou nejen výsledky našich klientů, ale i ocenění odbornou veřejností: 3x zlatá Effie za nejefektivnější obchodní strategii roku (Radegast, Flexi) a zlatá Effie za nejúspěšnější business case desetiletí (Radegast).


Osobní život

Pomáhat hledat jedinečnost ostatních vyžaduje obrovské množství energie, které Aleš čerpá v přírodě. V horách, mořích a oceánech.

Své volné chvíle tráví v roli skippera na plachetnicích plujících na volném moři anebo v horách, kde má nekonečné možnosti využívat všechny dovednosti leadershipu.

Co mě na práci v ATAIRU baví

"Smysluplnost. Nikdy předtím jsem necítil větší uspokojení ze své práce, kdy vidíte a cítíte, jak se jednotlivci, týmy anebo celé společnosti rozvíjí, rostou a jsou plné radosti. Moc mě baví, jak dokážeme v ATAIRU bourat bariery mezi off-line a on-line světem a vytvářet společně s našimi zákazníky nový, úspěšnější."