Aleš
Klemperer

Senior Consultant, Trainer, Facilitator


Aleš věří, že každý člověk může být výraznou osobností nejen sám o sobě, ale i jako součást týmu. Nejjednodušším a zároveň nejsilnějším činitelem ovlivňujícím chování lidí je faktor jedinečnosti, který je těžší a těžší objevit. Objevování jedinečností prostřednictvím výzvy konvencím nebo hledáním neprošlapaných cest je Alešovým posláním po většinu jeho profesního života. 

Aleš pomáhá lidem artikulovat a uvědomovat si, proč dělají to, co dělají a rozvíjet jejich činnost požadovaným směrem. Hlavní doménou Aleše jsou projekty transformací, definice firemních strategií a leadership, který umocňuje díky síle principů precizní komunikace.


Zkušenosti

Prostřednictvím marketingové agentury Rust, Klemperer a později Boomerang Communication definoval Aleš strategii významných firem i značek na česko-slovenském i evropském trhu (ASAHI/Radegast, ČSOB/Era, Česká spořitelna/Flexi, Moser, Vodafone, Emirates). Aleš se svými týmy získal za svou kariéru celou řadu ocenění, z nichž ty nejcennější jsou pro něj 3x zlatá Effie za nejefektivnější obchodní strategii roku (Radegast, Flexi) a zlatá Effie za nejúspěšnější business case desetiletí (Radegast).


Osobní život

Pomáhat hledat jedinečnost ostatních vyžaduje obrovské množství energie, které Aleš čerpá v přírodě. V horách, mořích a oceánech.

Své volné chvíle tráví v roli skippera na plachetnicích plujících na volném moři anebo v horách, kde má nekonečné možnosti využívat všechny dovednosti leadershipu.

Co mě na práci v ATAIRU baví

"Smysluplnost. Nikdy předtím jsem necítil větší uspokojení ze své práce, kdy vidíte a cítíte, jak se jednotlivci, týmy anebo celé společnosti rozvíjí, rostou a jsou plné radosti. Moc mě baví, jak dokážeme v ATAIRU bourat bariery mezi off-line a on-line světem a vytvářet společně s našimi zákazníky nový, úspěšnější."