První živě vysílaný seriál, který vás vybaví pro rok 2023

S nástupem podzimu očekáváme příchod „dokonalé bouře“. Řada jevů, které nás dokážou potrápit i samostatně, se postupně propojuje do nebezpečného koktejlu zpomalující ekonomiky a blížící se recese, těžké geopolitické situace nebo nové vlny covidu.

Abychom dokázali úspěšně proplout náročným obdobím, potřebujeme být inovativnější, posilovat svoji adaptivitu, a udržet energii a motivaci svou i našich kolegů. Problém ale je, že v současnosti je 52 % lidí vyhořelých, 76 % se cítí přetížených a každý čtvrtý zaměstnanec přemýšlí o odchodu. Dá se vůbec v takovém stavu dokonalé bouři čelit?

Pomoct mohou tři rozhodující kompetence, které vám v našem třídílném seriálu představí Radka Dohnalová a Petr Havlíček spolu se svými hosty - výraznými osobnostmi českého businessu. Ukážou vám, jak komunikovat o strategii a směřování firmy s jasností, jaké chyby dělají organizace na cestě k psychologickému bezpečí a jak úspěšně zavádět empowerment

Vydejte se s námi na interaktivní cestu, která vám pomůže v roce 2023 uspět.

ATAIRU LEADERSHIP TV uvádí seriál pro firmy a jednotlivce,
který vás vybaví rozhodujícími dovednostmi pro rok 2023

Epizoda 1: Příliš mnoho zajíců: plíživá smrt
#Jasnost #Prioritizace #NotToDo
14. 10. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Lidé jsou zahlcení, dělají příliš mnoho věcí najednou, na nic nemají čas. To vede k vyčerpání a demotivaci.

Organizace často nemají jasně a srozumitelně definované svoje strategické směřování. A pokud už nějaký strategický dokument mají, nevěnují dostatečný důraz jeho kaskádě do jednotlivých oddělení a týmů, a nevzniká dostatečný prostor pro interpretaci. Schválně: kolik lidí ve vaší organizaci umí přesně říct, jak konkrétně se svou prací podílí na celkové strategii firmy a jak velká část jejich každodenních činností strategii přímo podporuje? A i když je celková strategie firmy přeložená do týmových strategií, umí díky ní lidé důsledně prioritizovat a soustředit se jen na to, co je opravdu důležité?

Epizoda 2: Z Toxi na „ToChci“ prostředí
#PsychologickéBezpečí #ZpětnáVazba #NebátSeChyb
4. 11. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Lidé se cítí vyčerpaní a benefity příliš nepomáhají. Často ale problém zůstává skrytý pod kobercem, a tak se organizace začnou snažit o udržení a motivaci lidí až ve chvíli, kdy už jsou na odchodu.

Na cestě ke zdravému prostředí psychologického bezpečí stojí řada překážek. Už samotný pojem “Psychologické bezpečí” zní trochu neuchopitelně, a tak je pro organizace těžké rozpoznat, jak velký problém mají vlastně před sebou a z kterého konce ho začít rozplétat. Prostředí s nízkou mírou psychologického bezpečí se navíc chová trochu jako černá díra - lidé se bojí ozvat, a tak vlastně k ostatním ani neproniknou signály, že je něco špatně. A přitom právě díky silnému pocitu psychologického bezpečí se může naplno rozehrát názorová diverzita, kdy se nikdo nebojí vyslovit svůj názor, adresovat nepříjemné věci, a nebo se pustit do experimentu s vědomím, že případné chyby se nevrátí jako bumerang. 

Epizoda 3: Když lídři sami nestačí…
#Empowerment #StopAlibismu #Odpovědnost
2. 12. 2022, 10:00 - 11:30

Problém, který firmy řeší: Rozhodování z jednoho centrálního místa nemusí nutně držet krok s návalem změn. Leadeři ale často nejsou připravení zodpovědnost za rozhodování předat, a jejich lidé naopak přijmout.

Empowerment, neboli zplnomocňování. V současnosti - minimálně podle hodnocení více než 100 oslovených firem -  Achillova pata v adaptivitě firem. A zároveň kvalita, která bude hrát klíčovou roli v budoucnosti. Jak je to ale: Zodpovědnost se uděluje, nebo bere? Anebo se děje obojí současně? A platí shodná pravidla v operativní části businessu stejně jako v té inovativní? Empowermentu brání fakt, že lídři nejsou vždy připravení “pustit” odpovědnost dolů do nižších úrovní organizace. A zároveň ne vždy jsou jejich lidé připravení odpovědnost přijmout. Typickým projevem takové nepřipravenosti je pak alibistická kultura se spoustou pozvánek na mítinky, s neúměrným množstvím lidí v kopii mailů a s rostoucí neochotou rozhodovat samostatně.

Proč ATAIRU LEADERSHIP TV

ATAIRU LEADERSHIP TV

První živě vysílaný seriál, který vás a vaše lidi vybaví pro rok 2023. Přináší obsahovou inspiraci, propojenou s tím, jak dané problémy vidí významné osobnosti českého businessu.

Když chcete mít přehled o celém odvětví

V publiku budou naráz sedět lidé z různých firem napříč odvětvími, a tak můžete v reálném čase získat velmi zajímavé vhledy do dění na businessové scéně.

Když chcete posílit učící se organizaci

Podpořte rozvoj vaší orginazace skrz rozvoj vašich lidí. ATAIRU LEADERSHIP TV přináší možnost doručit obsah neomezenému publiku a díky tomu se tak dostane ke všem vašim lidem, ke kterým má.

Když chcete inspirovat své lidi

Nabídněte vašim lidem zajímavá témata a zkušené řečníky. ATAIRU LEADERSHIP TV je místo pro okamžitou inspiraci i aktuální trendy, se kterými se vaši zaměstnanci setkávají.

Buďte součástí českého projektu se světovými parametry

Věříme v to, že český business má světový potenciál. Připojte se k nám a posuňme české firmy do nové éry leadershipu připraveného na budoucnost.

Vybrané firmy, které už se do ATAIRU LEADERSHIP TV přidaly

Do ATAIRU LEADERSHIP TV potvrdily účast desítky firem. Přidejte se k nim a získejte jedinečný obsah a data.

Jak ATAIRU LEADERSHIP TV funguje

Formát

3 epizody, každý měsíc nová epizoda s 90minutovou stopáží, až pro neomezený počet účastníků z vaší firmy.

Živé vysílání

ATAIRU LEADERSHIP TV není jednosměrnou komunikací, ale interaktivním nástrojem, ve kterém spolu lidé mohou komunikovat, kooperovat a být v přímém kontaktu. Interaktivita a živá hlasování probíhají na jedinečné platformě od MALL.TV, která účastníky vtáhne do děje.

Inspirativní obsah, který jde do hloubky

Tvoříme vlastní autorský obsah, který přináší nejnovější trendy v leadershipu z pohledu toho, co momentálně firmy řeší. S námi budete připraveni na to, co přijde. Do přímého přenosu jsou navíc zapojeni experti jako hosté.

Významní hosté

Rozhovory s inspirativními hosty a významnými postavami domácího businessu.

Workbook a bonusové materiály

Vysíláním to nekončí. Po skončení každe epizody dostanete navíc praktický workbook s 1. klíčovými obsahovými sděleními, 2. výsledky hlasování, 3. Praktickými návody a nástroji. A také další bonusové materiály (např. plné verze rozhovorů). Vše připraveno pro vás i vaše lidi, aby s tím mohli dál pracovat ve svých týmech.

Jak se přidat

A jak u toho můžete být? Připravili jsme pro vás cenové skupiny, díky kterým si můžete vybrat, kolik vstupů do ATAIRU LEADERSHIP TV budete potřebovat.

ATAIRU Lab: Živá data z živého vysílání

Během živého vysílání ATAIRU LEADERSHIP TV sbíráme data prostředníctvím interaktivních otázek od účastníků z různých firem a různých odvětví.

Data prezentujeme a komentujeme v reálném čase samotného vysílání a následně sdílíme prostřednictvím infografiky a benchmarků, které zasíláme po skončení vysílání.

Zkušenosti a reference

„Na spolupráci s ATAIRU si cením několika věcí: všichni klíčoví lektoři pocházejí z businessu, a díky téhle unikátní kombinaci vlastní špičkové praxe s teorií dokážou výborně porozumět specifickému kontextu naší firmy, a připravit školení, které má pro nás vysokou relevanci. Zároveň oceňuji důraz, který ATAIRU klade na efektivitu a praktičnost - nezahlcuje účastníky zbytečným množstvím detailů, na které si stejně po chvíli už nikdo nevzpomene, ale soustředí se na několik klíčových sdělení a na to, jak přetavit poznatky z workshopů do praxe. A v neposlední řadě je pro mě důležité, že lidé z ATAIRU nezaspali v minulosti, ale využívají nejnovější interaktivní metody a nástroje, díky kterým dosahujeme ve virtuálním prostředí podobných výsledků jako během spolupráce v reálném světě.“

Martin Vohánka
CEO EUROWAG

„ATAIRU pro nás spoluvytvořilo program na míru pro manažery, který nám měl pomoci zvládnout přechod na remote pracovní prostředí a s implementací naší douhodobé strategie. Celý proces přípravy programu a výběr klíčových témat, s kterými ATAIRU přišlo, nás utvrdil v tom, že jsme si vybrali profesionály a odborníky. Vzhledem k jeho důležitosti jej také absolvovalo vedení firmy. Důležité a jedinečné pro nás bylo i to, že v rámci celého programu ATAIRU přicházelo s insighty a postřehy z témat, která s našimi zaměstnanci diskutovali, díky čemuž jsme získali další cenné informace.“

Petr Dvořák
CEO Vodafone

„Přijde mi, že jste tímto formátem perfektně trefili dobu. Líbí se mi, že přinášíte aktuální témata a oceňuji, jak to děláte. Nejste jen lektoři, ale proměňujete se ve vypravěče, kteří zapojují posluchače do příběhu a berou ho s sebou na cestu. Neříkáte věci, které jsou zřejmé, ale raději nabízíte neintuitivní názory a pohledy na věc. A tím zásadně disruptujete naše standardní myšlenkové postupy.“

Grant Liversage
Managing Director Plzeňský Prazdroj