Radka Dohnalová: Mých 7 klíčových zamyšlení nad rokem 2021

Přinášíme vám 7 klíčových zamyšlení nad rokem 2021 Radky Dohnalové, Founder & CEO ATAIRU. A to nejen z oblasti leadershipu a businessu. Nechte se inspirovat.

1️⃣ KLÍČOVÝM TÉMATEM V ROCE 2021 BYLA DRUHÁ S KŘIVKA 

Já osobně mám koncept S křivky moc ráda - cesty obnovy, růstu a rozpadu popsané přirozeně se vyskytující křivkou ve tvaru S známou jako sigmoida. Letošní a příští rok jsou pro nás v ATAIRU o nacházení a rozvoji naší druhé S křivky, ve které se zaměřujeme na exponenciální produkty - ATAIRU LEADERSHIP TV.


2️⃣ ABYCHOM MOHLI BUDOVAT DRUHOU S KŘIVKU, MUSELI JSME DOBŘE BALANCOVAT RUNNING THE BUSINESS & CHANGING THE BUSINESS

Hlavní výzvou druhé S klřivky je, že musí začít před vrcholem první křivky. Takže druhým tématem a největší výzvou pro nás bylo, jak řešíme současný business (který také intenzivně rostl) a jak měníme náš business (skrz nastavování exponenciálního modelu ATAIRU LEADERSHIP TV).


3️⃣ “NIC NENÍ NEMOŽNÉ“ MINDSET

TOP filmem roku 2021 je pro mě jednoznačně 14 vrcholů: Nic není nemožné. „Pokud ti lidé říkají, že něconení možné, pak to pouze znamená, že to není možné pro NĚ. Ne pro tebe.“ Limity existují jen v našich hlavách. Proto pravděpodobně tolik miluji hory :-).


4️⃣ PŘIJMOUT RYCHLOST A NAJÍT KOMFORT V DISKOMFORTU

Jedním z vrcholů roku 2021 pro mě byla účast na závodech Formule 1 v Turecku spolu s týmem Alfa Romeo & ORLEN Unipetrol, kde jsem se učila, jak zvládat rychlost. Rychlost je klíčová v adaptivě. Četla jsem velké množství výzkumů o tom, že být rychlým inovátorem je nejdůležitějším prvkem v inovace. Největší otázkou ale bylo, jak si udržet rychlost, aniž bychom vyhořeli?

A moje odpověď zní: kombinováním vědomých sprintů při vědomém dobíjení. Např. noření do ledové vody je moje pravidelná činnost, kde jsem zcela mimo svoji komfortní zónu. A právě tím se učím, jak hledat komfort v diskomfortu a zpomalovat, abych následně mohla výrazně zrychlist (po dědečkovi mám navíc rychlost v krvi).


5️⃣ PARTNERSTVÍ A VELKORYSOST

V čem jsem roku 2021 také vděčná, jsou všechna naše partnerství. Počínaje ATAIRU týmem, partnerstvím se 6D, MALL.TV, PwC, Egon Zehnder a dalšími. Jednou ze zásadních věcí, ve kterou věřím, je být velkorysý a pomáhat nejprve uspět svým partnerům. A vše ostatní se následně dostaví.


6️⃣ ZÁBAVA, PŘÁTELSTVÍ A RODINA

Jednou z mála výhod covidu je, že mi dal prostor strávit mnohem více času v horách společně s mojí rodinou. Některé momenty byly velmi intenzivní, ale celkově to bylo rozhodně výjimečné. A když jsem si potřebovala odpočinout, byli tu přátelé :-).


7️⃣ POKORA & VDĚČNOST

V prosinci jsme si s manželem zašli na večeři, během níž jsme oba přemítali o roce 2021. A zajímavé bylo, že jsme se oba shodli na tom, že to pro nás oba byl nejlepší rok jak z profesního, tak i osobního hlediska. Takže jsem se rozhodla si pro právě začínající rok založit svůj “Deník vděčné přítomnosti”, abych si mohla všechny silné momenty vědomě zaznamenat a uschovat.