Ondřej
Čtvrtečka

Senior Consultant, Trainer, Facilitator


Ondru baví práce s lidmi, jejich rozvoj a motivace. Pomáhá jim hledat jejich talent, aby žili spokojený a naplněný život. Jeho silnou stránkou je posilování vnitřní motivace jednotlivců a vytváření psychologického bezpečí v týmech, aby dosahovaly vynikajících výsledků s nízkou fluktuací. Ondra je přesvědčený, že díky týmové spolupráci a správně nastavenému “proč“, tedy smyslu existence firmy, se získává dlouhodobá loajalita jak zaměstnanců, tak i zákazníků. Jeho oblíbené hashtagy jsou: #vnitrnimotivace #spoluprace #proc

V ATAIRU má Ondra na starosti otevřené leadershipové programy, programy šité na míru firmám a práci s top managementem. Pomáhá lídrům stavět úspěšné byznysy založené na vnitřní motivaci lidí a na spolupráci mezi týmy.


Zkušenosti

Ondra má 18 let zkušeností z bankovnictví, z toho 15 let na leadershipovych pozicích v obchodě, operations a risku. Největší hodnotu přidává v budování výkonných a motivovaných týmů a jejich propojování napříč organizací.

Jako člen boardu a šéf obchodu Stavební spořitelny se podílel na strategii firmy, ale i změnách v rámci jeho oblasti. Pod jeho vedením dosáhla Buřinka nejlepších obchodních výsledků v historii - např. navýšení objemu prodaných úvěrů o 60 %. Díky dobře nastavenému týmové záměru dosahovaly jeho týmy jedné z nejvyšších hodnot zaměstnaneckého NPS. 

V oddělení Řízení rizik nastavoval nové procesy a vylepšoval ty stávající a soustředil se na účelné propojování risku a obchodu. V Operations řídil týmy 130+ lidí.


Osobní život

Na prvním místě má Ondra rodinu a čas strávený s ní. Ideálně formou rekreačního sportu nebo rozvojovými hrami. Velmi rád překonává svoji komfortní zónu. Naplňuje ho neustálý osobní rozvoj. Inspiraci a klid nachází v přírodě a při práci na zahradě.

Oblíbený citát 

Stephen Covey: „Není větší tragédie než pečlivě stoupat po žebříku úspěchu, abychom nahoře zjistili, že je opřený o nesprávnou zeď.“