#1: 5 důvodů, proč se firmám nedaří změny rychle


V českých a slovenských firmách pozorujeme široce zastoupený “fenomén“. Nazvali jsme ho záhada bermudského trojúhelníku. Ve firmách totiž dochází k “záhadným“ ztrátám.

Záhadným způsobem se v nich ztrácí rychlost - především ta, která je spojená s realizací změn. Podíváme se s vámi na to:

  • co za ztrátou rychlosti realizace změn stojí - máme unikátní data ze 100+ firem a díky nim známe 5 důvodů, proč se to děje,
  • co s tím jako lídři můžete dělat - jakých 5 dovedností strategického leadershipu vám pomůže přestat ztrácet rychlost a dělat změny rychleji.

Bude to takový seriál. Postupně vám představíme vždy jeden konkrétní důvod ztráty rychlostijednu dovednost strategického leadershipu. Začínáme s první dvojicí.

(klikněte na obrázek pro zvětšení)


Takhle nějak to vypadá. Ve firmě víte, že se potřebujete měnit. A taky na tom děláte. Vy i vaši lidé makáte, ale výsledná rychlost a dopad změn neodpovídá energii, kterou do jejich realizace vkládáte.

Důvod č. 1: Firmám chybí strategická jasnost a neumí se sladit

Firmy prochází dobou “strategického temna“. Jejich strategie jsou pro lidi nesrozumitelné a chybí jim vertikální i horizontální sladění. Polárku možná mají, ale nejdou k ní společně a už vůbec ne jedním směrem.
Takhle vypadá 1 453 odpovědí účastníků ATAIRU LEADERSHIP TV na otázku ohledně míry jasnosti a synchronizace ve firmách:

Zdroj: ATAIRU LEADERSHIP TV, 1 453 hlasujících
(klikněte na graf pro zvětšení)

Bermudský trojúhelník ztráty rychlosti v praxi. Nesladěné týmy jdou proti sobě:

Která skupina je na tom nejhůř? Střední management. Přitom je to právě střední management, který je pro rychlost realizace změn klíčový.

Zdroj: ATAIRU LEADERSHIP TV, 1 453 hlasujících
(klikněte na graf pro zvětšení)

Jak je to možné? Tohle jsou vyjádření, která vysvětlují, proč jsou hodnoty v grafech (ve firmách) tak nízké a s čím se lidé v souvislosti se strategií potýkají:

Za každou větou si představte sešlápnutí brzdy na vaší cestě realizací změn. Proto jsou strategická jasnost a synchronizace naprosto fundamentální, když se rozhoduje, jestli bude realizace vašich změn dostatečně rychlá a úspěšná. 

Jak je vytvářet? Jdeme na dovednost číslo jedna.

Dovednost č. 1: Vytvářejte strategickou jasnost, naučte se ji propsat a synchronizovat lidi a týmy

Už si nemusíte lámat hlavu s tím, jak na to. Zveme vás na webinář, kde vám ukážeme, jak vytvářet strategickou jasnost, jak ji propsat a synchronizovat lidi. 

Vyřešíte tím tři kritické potřeby a vnesete strategickou jasnost a synchronizaci i tam, kam OKR ani KPI systémy nemohou.

Tři kritické potřeby, které firmy řeší, když adresují strategickou jasnost a synchronizaci 
(klikněte na obrázek pro zvětšení)

„Vysvětlit strategii není jednoduchá disciplína, proto jsme se rozhodli aktivně využít metodu ATAIRU Strategických One-Pagerů®, díky kterým srozumitelnou a proaktivní formou dostáváme do firmy pochopení, co naše strategie znamená a jak k tomu každý tým může přispět.“

Výhodou metody je, že všechny Strategické One-Pagery na nižších úrovních vždy navazují na obsah One-Pagerů nad nimi, a nerozšiřují tak strategické priority o žádné další téma.

Jak budovat strategickou jasnost a slaďování

Úplně nahoře je firemní Strategický One-Pager, který si jednotliví manažeři upravují a přizpůsobují pro své týmy a pro svá oddělení. Jak postupně „propadává“ hierarchií dolů, mění se aktivity, aby lidé snáze chápali, co mohou dělat pro dosažení strategických cílů celé firmy. 
Firemní Strategický One-Pager definuje také top priority pro spolupráci mezi týmy a tím zajistí, aby byly sladěné i jednotlivé týmy mezi sebou. Třeba obchod a marketing.


Už tedy víte, jak vytvořit strategickou jasnost, jak ji propsat a sladit okolo ní lidi a týmy.

Ve druhém díle se podíváme na důvod č. 2, kterým je, že “65 % lídrů bojuje s vlastní rezistencí a neví jak na to. Jak potom mohou vést změny?“.

Dovedností č. 2 proto bude práce s vlastní rezistencí.

(klikněte na obrázek pro zvětšení)

ATAIRU newsletter: Staňte se součástí komunity 3500+ lídrů, mějte přehled o novinkách v oblasti leadershipu a nenechte si ujít žádné naše akce