Firemní kultura a hodnoty

Firmy a lidé v nich dnes neřeší jen to, CO dělají, ale i PROČ. Organizacím pomáháme najít, případně redefinovat jejich hodnoty a smysl. Věnujeme se firemní kultuře, tomu, jak a co lidi ve společnosti (de)motivuje. Díky nástrojům pro zpětnou vazbu dokážeme zjistit, jaká v organizaci panuje atmosféra.

Téma firemní kultury a hodnot zahrnuje:

01

Definování firemního „Proč„ a DNA firmy

02

Hodnoty firmy, culture management

03

Chování zaměstnanců a nastavení mantinelů, role modeling

04

Zpětnou vazbu, včetně sběru dat přímo od zaměstnanců 

05

Motivaci a demotivaci lidí ve firmě

Reference našich klientů

,,Na spolupráci s ATAIRU si cením několika věcí: všichni klíčoví lektoři pocházejí z businessu a díky téhle unikátní kombinaci vlastní špičkové praxe s teorií dokážou výborně porozumět specifickému kontextu naší firmy, a připravit školení, které má pro nás vysokou relevanci. Zároveň oceňuji důraz, který ATAIRU klade na efektivitu a praktičnost - nezahlcuje účastníky zbytečným množstvím detailů, na které si stejně po chvíli už nikdo nevzpomene, ale soustředí se na několik klíčových sdělení a na to, jak přetavit poznatky z workshopů do praxe. A v neposlední řadě je pro mě důležité, že lidé z ATAIRU nezaspali v minulosti, ale využívají nejnovější interaktivní metody a nástroje, díky kterým dosahujeme ve virtuálním prostředí podobných výsledků jako během spolupráce v reálném světě."

Martin Vohánka
CEO EUROWAG

,,Je vidět, že klíčové lidé v ATAIRU pocházejí z businessu, a umí svoji předchozí praxi do spolupráce velmi účinně přetavit. Takže dobře rozumí našim potřebám, umí nás provést překážkami a dokážou si pohlídat, aby výsledkem nebyl jen fajn čas strávený s týmem, ale aby došlo k reálné změně v životě firmy. ATAIRU nám pomáhá s kodifikací a propsáním našich hodnot do firemní kultury. A už po pár prvních spolupracích jsme se dostali dále než všichni před nimi."

Luděk Hatoň
CCO, Omnicon

Tématem vás provedou
odborníci na komunikaci

Používáme širokou škálu
rozvojových přístupů

Workshop

Co slyším, to zapomenu, co vidím, to si zapamatuji, co dělám, tomu porozumím, říká jedno staré přísloví a my v tomto duchu stavíme i naše workshopy. Teorii věnujeme nezbytné minimum, následují aktivity, díky kterým účastníci zažijí mnoho věcí na vlastní kůži. Každý má šanci se zapojit, každý se může vyjádřit. A to i v online prostředí, kde používáme řadu interaktivních nástrojů.

ATAIRU LEADERSHIP TV

ATAIRU LEADERSHIP TV je první, živě vysílaný interaktivní seriál o nových trendech v leadershipu pro firmy a jednotlivce. Jedná se o unikátní vysílací formát, kdy v reálném čase přijímáte inspirativní a aktuální obsah, komunikujete s hosty a získáváte jejich perspektivu, dostanete se k insightům, na které často čekáte i měsíce, a to vše zábavnou interaktivní formou, tzv. edutainment.

Individuální konzultace

Prostřednictvím invidiuálních konzultací nebo setkání ve trojicích, takzvaných triádách, vám pomáháme hledat řešení toho, s čím si sami nevíte rady. Nediktujeme vám, co máte dělat, ale pomáháme najít nové úhly pohledu a alternativy.

Bootcamp

Bootcampy jsou intenzivní zážitkové workshopy, kde vás vyvedeme mimo vaši komfortní zónu - ať už změnou prostředí, úkoly a zážitky, které pro vás připravíme, nebo setkáním s lidmi, které byste běžně nepotkali. 

Expertní konzultace

V rámci expertní konzultace vám poskytneme mentora z našich řad, který s vámi detailně probere vaši situaci ve firmě nebo v týmu, nabídne vám nezávislý pohled zvenčí a nastíní případná řešení. 

Leadership akademie

ATAIRU Leadership akademie je dlouhodobý program pro firmy, které nechtějí skončit jedním workshopem, ale dlouhodobě rozvíjet konkrétní témata. My zároveň máme možnost sledovat a dohlížet na to, jak se firmě daří jít po vytyčené cestě a doporučení uvádět do praxe.

Assessments

Unikátní nástroje a dotazníky, pomáhají organizacím vyhodnotit, jaký je stav firmy, nálada ve společnosti a jaké názory mají zaměstnanci na klíčové aspekty firemního dění.

Typologie Talentové Dynamiky

Osobnostní diagnostika, kterou využíváme a pomocí které pomáháme, aby spolu lidé ve firmě lépe komunikovali, stojí na přirozených talentech, nikoli na vzorcích chování a dovednostech, které jsme získali během života. Výrazně se zaměřuje na spolupráci mezi jednotlivými talentovými typy a na to, jak ji zlepšit.

Facilitace

V rámci facilitací vám pomůžeme odřídit zásadní a důležitá setkání v rámci firmy. Ať už budete chtít řešit strategii, hodnoty, nebo budoucnost firmy, naši průvodci zajistí, aby komunikace byla konstruktivní a k věci.

Nabídka dalších témat

Online týmy a spolupráce v hybridním prostředí

Týmové dohody a pravidla - Motivace online - Online networking - Rozvoj team spirit

Psychická odolnost & Wellbeing

Odolnost vůči stresu - Energy management - Emoce a jejich vyjadřování - Mindfulness - Empatie

Organizace připravené na budoucnost

Change management - Growth mindset - Kreativita - Adaptibilita

Leadership a týmová spolupráce

Práce s talenty - Motivace - Zpětná vazba - Vyjednávání - Řešení konfliktů

Komunikace
a její rozvoj

(Sebe)prezentace - Budování osobního brandu - Sladění týmů - Řešení konfliktů

Diverzita
v týmech

Mezinárodní týmy - Práce s talenty - Jedinečnost - Generace X, Y, Z - Ženský Leadership

Strategické priotity & sladění týmů

Určení priorit a focusu - Strategická komunikace - Facilitace strategických diskuzí

ATAIRU INSPIRACE

ATAIRU pro E15: Odlišná rychlost firemních týmů je nesmí vést k frustraci

ATAIRU pro E15: Odlišná rychlost firemních týmů je nesmí vést k frustraci

Některé podniky prudce rostly, i když koronakrize těžce ničila jejich obor. Byly to ty, které dokázaly dostatečně rychle inovovat, míní zakladatelka a šéfka firmy ATAIRU Radka Dohnalová. Za kámen úrazu považuje „sjednocenou rychlost“. „Každá firma má v sobě stabilní tým zaměstnanců, takzvaný run the business, a dynamický inovační tým change the business. Rychlosti vlastní oběma týmům by měly být zachovány, nikoli sjednoceny,“ zdůrazňuje Dohnalová, jejíž firma se zaměřuje na rozvoj leadershipu.

Radka Dohnalová: Žít své sny

Radka Dohnalová: Žít své sny

Radka Dohnalová se nejprve pohybovala v prvoligovém korporátním prostředí, pak studovala na Harvardu, kde promovala jako dvojnásobná maminka. Po návratu do Česka založila – už jako máma tří dětí – vlastní firmu, která nyní patří mezi Top 10 leadershipových firem v Evropě. Programy společnosti ATAIRU  prošlo už více než pět tisíc špičkových manažerů, kteří v rámci nich objevovali svůj potenciál, dovednosti a především talenty.

Odebírejte přínosný a zajímavý obsah 

Pomůžeme vám zlepšit dovednosti vašeho týmu 

 Vyplňte formulář s tématy, která vás zajímají a my se vám ozveme.

  • Online týmy a spolupráce v hybridním prostředí
  • Organizace připravené na budoucnost
  • Firemní kultura a hodnoty
  • Leadership a týmová spolupráce
  • Strategické priority & sladění týmů
  • Komunikace a její rozvoj
  • Psychická odolnost & Wellbeing
  • Diverzita v týmech

Potřebujete poradit? Kontaktujte Jitku

Jitka Houzarová
Program Coordinator
+420 732 932 613
jitka.houzarova@atairu.com