Firemní kultura a hodnoty

Firmy a lidé v nich dnes neřeší jen to, CO dělají, ale i PROČ. Organizacím pomáháme najít, případně redefinovat jejich hodnoty a smysl. Věnujeme se firemní kultuře, tomu, jak a co lidi ve společnosti (de)motivuje. Díky nástrojům pro zpětnou vazbu dokážeme zjistit, jaká v organizaci panuje atmosféra.

Téma firemní kultury a hodnot zahrnuje:

01

Definování firemního „Proč„ a DNA firmy

02

Hodnoty firmy, culture management

03

Chování zaměstnanců a nastavení mantinelů, role modeling

04

Zpětnou vazbu, včetně sběru dat přímo od zaměstnanců 

05

Motivaci a demotivaci lidí ve firmě

Používáme širokou škálu
rozvojových přístupů

Workshop

Co slyším, to zapomenu, co vidím, to si zapamatuji, co dělám, tomu porozumím, říká jedno staré přísloví a my v tomto duchu stavíme i naše workshopy. Teorii věnujeme nezbytné minimum, následují aktivity, díky kterým účastníci zažijí mnoho věcí na vlastní kůži. Každý má šanci se zapojit, každý se může vyjádřit. A to i v online prostředí, kde používáme řadu interaktivních nástrojů.

ATAIRU TV

ATAIRU TV je váš prostor pro silné vize a inspirativní témata. 90minutový formát je ideální k předání myšlenek, k doručení vašeho pohledu třeba na budoucnost firmy a také prostor, kde můžete přímo komunikovat se svými zaměstnanci. ATAIRU LAB pak umožňuje v reálném čase sbírat a vyhodnocovat odpovědi na otázky, které pokládáme auditoriu přímo v živém vysílání.

Individuální konzultace

Prostřednictvím invidiuálních konzultací nebo setkání ve trojicích, takzvaných triádách, vám pomáháme hledat řešení toho, s čím si sami nevíte rady. Nediktujeme vám, co máte dělat, ale pomáháme najít nové úhly pohledu a alternativy.

Bootcamp

Bootcampy jsou intenzivní zážitkové workshopy, kde vás vyvedeme mimo vaši komfortní zónu - ať už změnou prostředí, úkoly a zážitky, které pro vás připravíme, nebo setkáním s lidmi, které byste běžně nepotkali. 

Expertní konzultace

V rámci expertní konzultace vám poskytneme mentora z našich řad, který s vámi detailně probere vaši situaci ve firmě nebo v týmu, nabídne vám nezávislý pohled zvenčí a nastíní případná řešení. 

Leadership akademie

ATAIRU Leadership akademie je dlouhodobý program pro firmy, které nechtějí skončit jedním workshopem, ale dlouhodobě rozvíjet konkrétní témata. My zároveň máme možnost sledovat a dohlížet na to, jak se firmě daří jít po vytyčené cestě a doporučení uvádět do praxe.

Assessments

Unikátní nástroje a dotazníky, pomáhají organizacím vyhodnotit, jaký je stav firmy, nálada ve společnosti a jaké názory mají zaměstnanci na klíčové aspekty firemního dění.

Typologie Talentové Dynamiky

Osobnostní diagnostika, kterou využíváme a pomocí které pomáháme, aby spolu lidé ve firmě lépe komunikovali, stojí na přirozených talentech, nikoli na vzorcích chování a dovednostech, které jsme získali během života. Výrazně se zaměřuje na spolupráci mezi jednotlivými talentovými typy a na to, jak ji zlepšit.

Facilitace

V rámci facilitací vám pomůžeme odřídit zásadní a důležitá setkání v rámci firmy. Ať už budete chtít řešit strategii, hodnoty, nebo budoucnost firmy, naši průvodci zajistí, aby komunikace byla konstruktivní a k věci.

Tématem vás provedou
odborníci na komunikaci

Reference našich klientů

,,Na spolupráci s ATAIRU si cením několika věcí: všichni klíčoví lektoři pocházejí z businessu a díky téhle unikátní kombinaci vlastní špičkové praxe s teorií dokážou výborně porozumět specifickému kontextu naší firmy, a připravit školení, které má pro nás vysokou relevanci. Zároveň oceňuji důraz, který ATAIRU klade na efektivitu a praktičnost - nezahlcuje účastníky zbytečným množstvím detailů, na které si stejně po chvíli už nikdo nevzpomene, ale soustředí se na několik klíčových sdělení a na to, jak přetavit poznatky z workshopů do praxe. A v neposlední řadě je pro mě důležité, že lidé z ATAIRU nezaspali v minulosti, ale využívají nejnovější interaktivní metody a nástroje, díky kterým dosahujeme ve virtuálním prostředí podobných výsledků jako během spolupráce v reálném světě."

Martin Vohánka
CEO EUROWAG

,,Je vidět, že klíčové lidé v ATAIRU pocházejí z businessu, a umí svoji předchozí praxi do spolupráce velmi účinně přetavit. Takže dobře rozumí našim potřebám, umí nás provést překážkami a dokážou si pohlídat, aby výsledkem nebyl jen fajn čas strávený s týmem, ale aby došlo k reálné změně v životě firmy. ATAIRU nám pomáhá s kodifikací a propsáním našich hodnot do firemní kultury. A už po pár prvních spolupracích jsme se dostali dále než všichni před nimi."

Luděk Hatoň
CCO, Omnicon

Nabídka dalších témat

Online týmy a spolupráce na dálku

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Psychická odolnost & Wellbeing

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Organizace připravené na budoucnost

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Leadership a týmová spolupráce

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Komunikace
a její rozvoj

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Diverzita
v týmech

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Strategické priotity & sladění týmů

Vyjednávání - Delegování - Tvorba dohod Řešení konfliktů - Asertivní jednání

Inspirujte se články
z oblasti komunikace

Článek v GOLDEN GATE: Největší problémy světa jsou zároveň největšími příležitostmi

Článek v GOLDEN GATE: Největší problémy světa jsou zároveň největšími příležitostmi

„Věřím, že svět se mění přes byznys,“ říká Radka Dohnalová a svá slova mění v realitu. Její mezinárodní vzdělávací společnost Atairu se věnuje rozvoji lídrů a probouzí v lidech jejich jedinečnost.

ATAIRU pro E15: V online prostředí komunikujeme jako smyslů zbavení. Co s tím?

ATAIRU pro E15: V online prostředí komunikujeme jako smyslů zbavení. Co s tím?

Je to, jako kdyby někdo zhasnul světlo v místnosti a vy se ocitáte ve tmě. Najednou nevidíte do vzdálenějších rohů. Jediné, na co se můžete reálně spolehnout, je váš sluch. Zní to jako začátek nějakého thrilleru, ale setkává se s tím, v průběhu každé covidové vlny, většina z nás. Celé týmy, oddělení a firmy najednou začnou fungovat v režimu vzdálené spolupráce.

Odebírejte přínosný a zajímavý obsah 

Pomůžeme vám zlepšit dovednosti vašeho týmu 

 Vyplňte formulář s tématy, která vás zajímají a my se vám ozveme.

  • Online týmy a spolupráce na dálku
  • Organizace připravené na budoucnost
  • Firemní kultura a hodnoty
  • Leadership a týmová spolupráce
  • Strategické priority & sladění týmů
  • Komunikace a její rozvoj
  • Psychická odolnost & Wellbeing
  • Diverzita v týmech

Potřebujete poradit? Kontaktujte Jitku

Jitka Houzarová
Program Coordinator
+420 732 932 613
jitka.houzarova@atairu.com